Târg de Crăciun la Facultatea de Sociologie și Comunicare

Știri

Că tot se apropie Crăciunul, Facultatea de Sociologie și Comunicare, în parteneriat cu Fundația Rafael din Codlea, a decis să organizeze un târg de Crăciun. Nu este unul obișnuit, ci unul în scopuri caritabile. Evenimentul se va desfășura joi, 15 decembrie 2016, între orele 14:00-17:00 în corpul T, etajul II.

Târg de Crăciun la Facultatea de Sociologie și Comunicare

În cadrul Târgului de Crăciun vor fi expuse spre vânzare obiecte realizate manual sau produse tradiționale pregătite în casă. De asemenea, la dispoziția celor care vor lua parte la acest eveniment vor fi și două ateliere: unul de creație pentru copii și altul de modelat în lut. Întreaga sumă obținută va fi donată către Fundația Rafael din Codlea, organizație non-guvernamentală care oferă servicii sociale copiilor și tinerilor cu dizabilități.

Distribuie:Share on Facebook2Share on Reddit0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

Name*
Mail*