Colina League Cup 2016 – Garda Veche a pus trofeul la naftalina!

Știri

24 de echipe. 52 de meciuri. peste 150 de jucători. O singură echipă învingătoare: Garda Veche. Pe scurt, Colina League Cup 2016.

Garda Veche Colina League Cup 2016 Universitatea Transilvania din Brasov

Săptămâna aceasta, în cadrul Complexului Colina, terenul Colina Arena, a avut loc finala competiției de mini-fotbal COLINA LEAGUE CUP. Finala s-a disputat între echipele Garda Veche si Viitorul, ambele formate din studenti ai Universității Transilvania din Brașov.

„Anul acesta ne-am descurcat foarte bine la campionat. Acum ne aşteaptă Campionatul European pe Facultăţi, mâine o să mergem la Praga, şi acolo trebuie să dovedim că suntem o echipă bună”, a declarat Paul Isac, cel mai bun jucător al competiției.

În deschidere, a avut loc finala mică în cadrul căreia a participat o echipă de liceeni aparținând Liceului cu Program Sportiv – Brașov. După aceasta evenimentul a fost nelipsit de surprize plăcute, acestea fiind reprezentate prin două amicale, respectiv un meci al fetelor și unul al profesorilor Universității Transilvania din Brașov.

Premiile au fost oferite de Universitatea Transilvania (cupe și medalii) și de partenerii competitiei, Digi Mobil, Digi Sport și Digi (echipamente de fotbal și telefoane mobile cu abonament), ai căror reprezentanți au fost prezenți în finală.

Distribuie:Share on Facebook0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterShare on Google+0