ASUT te scoate la concert!

Știri

ASUT concert

De ziua internationala a studentilui, ASUT ne cheama la concert, in Mall!

Pe data 17 noiembrie 1939, 9 studenti si-au pierdut viata iar alti peste 1200 au fostr trimisi in lagare de concentrare, dupa ce au demonstrat in fata Universitatii din Praga impotriva ocupatiei naziste din Cehoslovacia si impotriva uciderii studentului Jan Opletal si a muncitorului Václav Sedláček, ce participasera la un miting anti-nazisti . Astfel, din 1941 Consiliul Inernational al Studentilor din Londra a decis ca data de 17 noiembrie sa fie declarata oficial Ziua Internationala a Studentului!

Asadar, pe 17 noiembrie 2016, incepand cu orele 19.00 sarbatorim aceasta zi printr-un concert extraordinar sustinut de Trupa 6!

Sursa: Pagina Evenimentului, Mediafax

Distribuie:Share on Facebook0Share on Reddit0Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Tweet about this on TwitterShare on Google+0
Tags: ,